ZDROWIE

TWOJE WYZWANIE / REALNY PROBLEM:
 
CO TO MA WSPÓLNEGO Z DZIECIŃSTWEM / TWOJĄ RODZINĄ:
 • Próbujesz walczyć z chorobą
 • Obwiniasz siebie lub innych za Twój stan zdrowia
 • Nie masz zgody na swój stan zdrowotny
 • Masz niewytłumaczalne medycznie objawy bólowe w ciele
 • W krótkim okresie czasu miałeś kilka wypadków
 • Uważasz, że wciąż jest coś nie tak z Twoim zdrowiem
 • Ciągle trafiasz na niekompetentnych lekarzy
 • Leczenie nie przynosi pozytywnych zmian
 •  
  Choroba jako symptom może pokazywać, prowadzić nas do konkretnego zdarzenia czy osoby z rodziny i jej historii. Właściwie do nieprzeżytych emocji z nimi związanymi. Nie mówimy tutaj o magii i czarach, tylko o pamięci rodowej i komórkowej. Nasze komórki powstawały z komórek naszej mamy, która nosiła nas w łonie. Komórki naszej mamy powstały z komórek naszej babci. A kiedy jesteśmy u naszej mamy w brzuchu, jej doświadczenia emocjonalne traktujemy jako swoje własne.
  Choroba pojawia się w naszym życiu przede wszystkim abyśmy mogli przetrwać daną sytuację w życiu. Chociaż dla niektórych może to zabrzmieć szalenie, naprawdę czasami łatwiej jest skupić się na bólu i chorobie niż innych problemach jakie mamy w życiu. Czasami schorzenie czy wypadek, w którym podupadliśmy na zdrowiu jest też wyuczonym schematem z dzieciństwa. Być może to był jedyny moment, w którym mama czy tata dawali więcej uwagi czy troski albo ktoś się Tobą zainteresował. Oczywiście nikt świadomie nie wybrałby choroby, jednak patrząc na nasze wzorce kiedy nasze potrzeby były spełnianie, tak właśnie często się dzieje.  CHCĘ ZAJĄĆ SIĘ MOIM ZDROWIEM


   
  JAK TO ZROBIŁAM:
   
  DLACZEGO CI POMOGĘ:
  Nie wiem czy Ty też, ale ja zastanawiałam się kiedyś dlaczego jedni chorują na depresję, inni mają żylaki, a jeszcze inni nadciśnienie. Są też tacy, którzy żyją jeszcze wiele lat pomimo, że nie wynikałoby to z prognozy lekarskiej albo ich symptomy niewytłumaczalnie ustępują. Przekonałam się, że objawy w naszym ciele bez względu na to czy to mały ból czy poważna przewlekła choroba pojawiają się w naszym życiu jako informacja, drogowskaz w naszym życiu.
  To wymaga uważności.
   
  To w czym mogę Ci pomóc dotyczy zrozumienia przyczyny choroby, pogodzenie się z nią, przeżycie emocji od których się zaczęło, a także teraz kiedy dobrze byłoby sobie z tym radzić na codzień.
  Chciałabym zaznaczyć, że nie jestem lekarzem, a oferowana przeze mnie pomoc nie zastąpi leczenia medycznego. Ale jeżeli popatrzysz na człowieka jako całość, holistycznie nie oddzielając psychiki i ciała będziesz wiedzieć, że pewny jest fakt jak bardzo są ze sobą połączone.

  Sam Hipokrates pisał: „… natura ciała może być zrozumiała tylko w całościowym ujęciu, dlatego błędem naszych czasów jest leczenie ludzkiego ciała, kiedy lekarze oddzielają duszę od ciała.”
  Twoja praca nad sobą, przyczyną powstania choroby i emocjami z nimi związanymi może wpłynąć na realne pozytywne zmiany.