FINANSE

TWOJE WYZWANIE / REALNY PROBLEM:
 
CO TO MA WSPÓLNEGO Z DZIECIŃSTWEM / TWOJĄ RODZINĄ:
 • Ciągle tracisz pieniądze
 • Ledwo starcza Ci „od 1, do 1”
 • Od wielu lat nie dostałeś podwyżki
 • Pieniądze przeciekają Ci przez palce
 • Dobrze zarabiasz, ale nie możesz odłożyć
 • Twoja firma ma duże przychody, ale na koniec miesiąca wychodzisz na 0
 • Masz wciąż rosnące długi
 • Nie wiesz jak zniwelować koszty
 •  
  Być może przed zmianą blokują Cię przekonania, czyli to co słyszałeś będąc dzieckiem na ten temat pt.: „pieniądze jakoś się mnie nie trzymają”, „bogaci kradną”, „lepiej nie mieć pieniędzy, to nie będzie co tracić”, „pieniądze szczęścia nie dają”, „o pieniądzach się nie rozmawia”.

  Ponad to może zdarzyć się tak, że sabotujesz swoje powodzenie finansowe, ponieważ nikt wcześniej w rodzinie nie zarabiał dobrych pieniędzy. W związku z czym możesz utrzymywać się w tej lojalności, bo to nie wypada zarabiać lepiej. Często straty finansowe, prowadzą także do rodowych wydarzeń związanych ze stratą bliskiej osoby albo innego wydarzenia połączonego z negatywnym użyciem pieniędzy co sprawia, że nieświadomie ich unikamy, np. nieprzyznany spadek, kradzież, oszustwo finansowe. Kluczowe jest zatem przyjrzenie się jaką mamy relacje z pieniędzmi.

  parallax background


  ZDECYDOWANIE CHCĘ ZAJĄĆ SIĘ TYM TEMATEM


   
  JAK TO ZROBIŁAM:
   
  DLACZEGO CI POMOGĘ:
  Postanowiłam, że będę zarabiać mądrze. Począwszy od zmiany przekonań, pracy z emocjami w ich temacie, do podjęcia tematu termostatu finansowego.
  Czasem kiedy termostat ustawiony jest zbyt nisko, a zarabiamy więcej „coś” się wydarza żeby one zostały zablokowane albo żebyśmy je stracili. W końcu, jak mamy pomieścić coś, czego jest więcej niż miejsca?
  W firmowym przedsięwzięciu “Szpiedzy Wiedzy” wzięło udział ok. 100 000 uczestników, w ciągu pierwszego tygodnia jego trwania. Na reklamę przeznaczyłam 0 zł. Chętnie pokażę Ci jak uzyskać taki efekt dzięki kreatywności i myśleniu w sposób nieszablonowy, zamiast wydawania ogromnych budżetów. Nauczę Cię szukania rozwiązań w aspekcie pieniędzy.
   
  Przeszłam od okresu doskonałej sprzedaży do totalnej pustki kiedy to w 2020 r. z powodu pandemii straciłam swoje oszczędności, ponieważ to one w głównej mierze stanowiły źródło utrzymania, gdy zamknięto szkoły oraz gdy uniemożliwiono organizowania wycieczek i eventów mojej firmy. Kiedy czas lockdownu trwał, w końcu nadszedł moment, w którym zostały mi pieniądze na ostatni miesiąc.
  Właśnie wtedy w 1,5 miesiąca, odrobiłam 85% kwoty, za którą żyłam cały rok.